понеділок, 19 грудня 2011 р.

Битумная черепица – большая обзорная статья

Битумная черепица – что это такое?

битумная черепица Битумная черепица - естетичне, довговічне і недороге покриття для крівлі. Цей матеріал має невелику вагу, його монтаж займає небагато часу і цілком під силу домашньому майстру.

Битумная черепица, що називається також бітумним гонтом, - це не що інше, як кольоровий руберойд нового покоління, нарізаний смугами з фігурними вирізами по краю, який більш-менш нагадує класичну черепицю. Бітумний гонт відрізняється легкістю і підходить практично для будь-яких дахів, навіть з кутом нахилу ската 70-80 °. Він не перевантажує стропильну конструкцію, так що остання може бути виконана з балок меншого, ніж для натуральної черепиці, перетину. Битумная черепица має товщину від 3 до 5 мм. Якісно укладена і правильно експлуатована вона здатна прикрашати дах протягом 30-40 і навіть більше років (черепиця з АПП-модифікованого бітуму).

Основа битумной черепицы, бітум і посипання

Якість і зовнішній вигляд материала битумная черепица визначаються її структурою. Найчастіше матеріал складається з п'яти шарів, кожен з яких виконує конкретну функцію.
Структура материала битумная черепица така:


• основою черепиці служить склотканина або склохолст. Скловолокно забезпечує черепиці міцність на розтягування і запобігає виникненню на її поверхні бульбашок і хвиль. Скловолокно не гниє і має вогнестійкість;
• зазвичай, у материала битумная черепица два гідроізоляційних шару. Вони виконані з бітумної маси (окислений або модифікований бітум) високої твердості з мінеральними наповнювачами, що забезпечують відповідну жорсткість. Ці шари сприяють тому, що через черепицю не проникає волога;
• нижній шар являє собою піщану посипання або спеціальну плівку, що запобігає склеювання черепиці під час транспортування і складування;
• верхній шар - це кольорова мінеральна посипання (базальтова або з натурального сланцю). Вона надає черепиці декоративний вигляд і захищає від впливу сонячних променів. Іноді замість посипання виробники покривають черепицю тонкої мідної пластиною.

Самовулканізація бітумной черепицы


битумная черепица Після укладання битумная черепица піддається самовулканізації. Це означає, що окремі смуги гонту склеюються, створюючи щільне покриття. В результаті їм не страшний навіть сильний вітер і під них не проникає вода і сніг.

Склеювання стає можливим завдяки непокритим шару бітуму або спеціального бітумного клею. Для того щоб відбувся процес самовулканізаціі, цілком достатньо жаркого сонця. Якщо ж покрівельні роботи проходять при низькій температурі, процес склеювання можна прискорити, використовуючи нагрівання за допомогою газового пальника або будівельного фена. Виробники пропонують гонти трьох видів. Одні повністю покриті знизу бітумним клеєм, на інших нанесено лише кілька смуг клею на лицьовій стороні, на третіх взагалі немає клею, і самовулканізація відбувається після того, як розплавиться нижній шар бітуму, що покриває основу.

Такі ділянки повинні бути забезпечені від склеювання під час транспортування або зберігання. Тому на шар клею наноситься зривається плівка, а на бітум - плівка або піщана посипка. Черепиця, яка має клей на лицьовій стороні, також пок ¬ рита плівкою і знизу. Але до моменту укладання зривати її не можна.

Додаткові переваги


Говорячи про переваги материала битумная черепица, підкреслюють її низьку ціну, невелику вагу і простий монтаж. Але вона має ще ряд характеристик, що вигідно відрізняють її від інших покрівельних покриттів. Так, дах, на якому покладений бітумний гонт, набагато простіше видозмінити, не виникає проблем з демонтажем і подальшим укладанням покриття при влаштуванні мансардного вікна. Матеріал стійкий до пошкоджень при транспортуванні, монтажі та експлуатації. Ще одна перевага гонту особливо помітно на тлі металевих дахів: він гасить шум дощу.

Битумная черепица – підготовка до покрівельних робіт

Як купувати кровельный материал битумная черепица


битумная черепица Вирушаючи в магазин або на будівельний склад за кровельным материалом битумная черепица, не забудьте про те, що не слід купувати пачки черепиці з різних партій. Всі вони повинні мати однакову дату виготовлення. Тоді їх характеристики і відтінок будуть відповідати один одному. Ці дані розміщені на етикетці, яка додається до кожної пачки. Поверхня даху може нагріватися до температури 80 ° С. Отже, битумная черепица повинна володіти стійкістю до підвищення температури і її різких коливань. Ось чому, обираючи черепицю, необхідно перевірити, при якому діапазоні температур її можна використовувати без побоювань. Адже деякі виробники пропонують черепицю двох класів. Другий клас означає, що стійкість бітумних гонтів до впливу температури трохи нижче ніж стійкість виробів першого класу.

Купуючи черепицю, не забудьте про жерсті для виконання жерстяних фартухів і про аніонної емульсії, призначеної для їх ґрунтовки. Також слід купити нержавіючі цвяхи або скріпки для монтажу черепиці, деревину для покриття, руберойд для виконання герметизуючого шару і бітумний клей для підклеювання черепиці.

Складування

Перед монтажем пачки гонту повинні зберігатися в холодному і затіненому місці. Не можна складувати їх безпосередньо на землі. Вони повинні лежати лицьовою стороною вгору навіть безпосередньо перед самою укладанням. Якщо пачки укладені на дерев'яні палети, не можна встановлювати одну палету на іншу. Черепиця повинна доставлятися

З руберойдом або без?


битумная черепица Битумная черепица сама по собі є матеріалом, добре ізолюючим від вологи. Проте багато виробників рекомендують перед укладанням гонту покрити основу шаром руберойду, який забезпечить відповідну герметичність даху. Це особливо важливо, якщо покриття зроблено з дощок, не мають з'єднання паз-гребінь, якщо дах має невеликий нахил ската (20-30 °), а також якщо будинок розташований у місцевості, де дмуть сильні вітри. Найбільш підходить для цієї мети руберойд на основі скловолокна із захисною посипанням з тальку.

Додаткове склеювання


Хоча черепиця найчастіше покривається бітумним клеєм (бітумної масою), в деяких місцях варто склеїти її додатково. Це стосується таких місць, як вигини даху, ендові, ковзани, димоходи, місця стику з мансардними вікнами.
Фірми-виробники материала битумная черепица надають гарантію на свої вироби. Як правило, термін її дії становить 10-15 років. Гарантія поширюється на заводські дефекти і герметичність черепиці. Однак виробники зазначають, що гарантія діє лише за умови, що транспортування, зберігання і монтаж покрівельного покриття здійснювалися відповідно до їх рекомендацій, які перераховані в гарантійному документі. Отже, кожен покупець гонту повинен з ними ознайомитися.

Нова черепиця на стару


Якщо черепиця повністю зруйнується або перестане подобатися, можна прямо на неї покласти новий гонт. У цьому випадку немає потреби зривати старе покриття, що є трудоємним заняттям і викликає проблеми, пов'язані з вивезенням сміття. Це можливо завдяки тому, що гонт є легким (1 м-важить в середньому 9-13 кг) і не навантажує надмірно кроквяну систему.

Експлуатація та догляд за кровельным материалом битумная черепица


Експлуатація даху, покритою бітумним гонтом, не викликає проблем. Досить своєчасно видаляти з дахів листя, гілки та інше сміття, що наноситься вітром. Якщо
на черепиці з'явиться мох, застосовується спеціальний препарат, призначений для його видалення. Після чого потрібно промити покриття сильним струменем води. У той же час пам'ятайте: по материала битумная черепица слід пересуватися тільки у взутті на м'якій підошві.
на дах невеликими партіями.

Щоб дах був гарним


битумная черепица Покрівельне покриття, крім виконання своїх захисних функцій, повинна також служити прикрасою будинку.

Битумная черепица відповідає цій вимозі повною мірою.
Виробники материала битумная черепица роблять все, щоб їхні вироби мали привабливий вигляд і якомога менше нагадували звичайний руберойд.

Моделі

Існує величезна кількість форм черепиці. Фігурні вирізи у вигляді пелюстків можуть бути прямокутними, напівкруглими, трапецієподібними і т. д. А значить, вибирати є з чого.
Колірна гамма. Найчастіше бітумний гонт проводиться в різних відтінках червоного, коричневого, сірого і зеленого кольору. Своїх прихильників має також черепиця темно-графітового кольору. Цікавий ефект дає покриття даху тонованим гонтом. Якщо дивитися на нього з певної відстані, він здається більш об'ємним, ніж насправді, і імітує натуральну черепицю або сланець. Цікавий ефект можна отримати, використовуючи черепицю типу меланж. Одна смуга такого гонту забарвлена ​​в різні відтінки одного кольору. Завдяки цьому дах має неоднорідний колір.

Увага! При використанні черепиці однорідного кольору слід пам'ятати про те, що відтінки товару в упаковках можуть злегка відрізнятися. Отже, під час укладання необхідно змішувати гонт з різних упаковок.

Популярні марки та виробники материала битумная черепица про які багато позитивних відгуків

• Shinglas (Шинглас)
• Katepal (Катепал)
• Tegola
• Gaf
• Kerabit
• Icopal
• Ruflex

Комплектуючі і технологія


Для правильного виконання покриття з материала битумная черепица необхідні різні види комплектуючих:
• аератори. У даху повинні бути передбачені отвори, які роблять можливим вентилювання шару теплоізоляції, що перебуває під обшивкою з дре-весіни. У цих отворах монтуються пластикові аератори, сконструйовані так, що через них не проникає вода. Вони розміщуються в конику або в покрівельному схилі. У продажу зустрічаються різні види аераторів: наприклад, для дахів з невеликим нахилом ската або таких, що призначені для районів, що характеризуються рясними снігопадами;
• ковзанові і ендові смуги. Ці елементи мають структуру, подібну структуру черепиці, але без декоративних вирізів. Кріпляться в місцях, де покриття більш схильне пошкодження: у ендовах, на ковзанах, навколо димоходів і на звісах;
• ПВХ-профілі для звисів. Розташовуються під черепицею на карнизному звисі. Запобігають проникнення води з водостічних жолобів під покрівлю, виконуючи функцію жерстяної обробки;
• снігозатримувачі. Використовуються в гористих місцевостях для гонту, покритого мідною фольгою. Призначені для утримання снігового покриву на даху.
Особливості монтажу материала битумная черепица
• Гонт приклеюється до основи шляхом самовулканізаціі і одночасно кріпиться цвяхами
• На ребрах укладають готові ковзанові елементи або вирізають їх з гонту
• У ендовах використовують спеціальну підкладкову касети (так звана «відкрита ендова») ... або виконують «підрізування» з одного боку
• Іноді замість мінеральної посипки виробники покривають кровельный материал битумная черепица тонкої мідної пластиною. Така покрівля вимагає використання снігозатримувачів
• Пластичні властивості м'якої материала битумная черепица дозволяють застосовувати цей матеріал на дахах найрізноманітнішої форми

Дахи з кровельным материалом битумная черепица: особливості, матеріали

Конструктивні особливості даху з кровельным материалом битумная черепица


Сьогодні відомі загальні ознаки дахів незважаючи на те, що існує колосальна різноманітність форм даху з кровельным материалом битумная черепица. Як відомо, несучі конструкції скатних покрівель під кровельным материалом битумная черепица засновані на фермах. Також вже говорилося, що ферми бувають похилими і висячими. Ремарка: слово похилі потрібно замінити на слово настелений.

Обговорюючи ферму з настелений кроквами, які застосовуються в даху з кровельным материалом битумная черепица, потрібно обговорити її склад. Найважливіший елемент - це крокви. Другий за важливістю елемент - це вузол коника. Третій - це стійка. Часто стійка розміщується в центрі ферми під коником. Четверте - це ригель. П'яте - додаткові підсилюючі підкоси. Шосте - основні точки спирання кроквяних конструкцій. Важливо відзначити, що ригель застосовується тільки у висячих кроквах ферми. Власне кажучи, ригель з'єднує ліву і праву кроквяні ноги ферми даху з кровельным материалом битумная черепица в зоні коника, утворюючи горизонтальну перемичку.

Частіше за інших в даний час застосовується саме висяча кроквяна система для даху з гнучкий черепицею. У такому випадку вдається створити оптимальний і найбільш ефективно організувати простір в зоні покрівлі. Саме так можна створити просторе приміщення в мансарді. Такі приміщення часто оснащуються мансардними вікнами. При цьому існує нова тенденція, в якій поєднуються в одній кімнаті мансардні вікна з верхньою ручкою розміщення і мансардні вікна з нижньою ручкою відкривання-закривання. Повертаючись до теми настелений крокв, потрібно сказати, що основна їхня відмінна особливість - це те, що вони в конькової частині даху спираються на несучі частини будинку. Мова йде про стіни, мауерлат, колонах і різних стійках. У свою чергу висячі крокви спираються на мауерлат або ж нижній пояс кроквяної частини. У свою чергу мауерлат навантаження передає на стіни.

У даху під кровельным материалом битумная черепица потрібно правильно розрахувати відстані, що утворюються між фермами. У значній мірі такі відстані визначаються виходячи з габаритів крокв і перетину бруса, застосовуваного в силових елементах даху з кровельным материалом битумная черепица. Також на розташування ферм і кроквяних ніг впливають димоходи, вентиляційні канали, а також мансардні вікна, що встановлюються у покрівлі.

Матеріали, застосовувані в стропильній системі дахів з кровельным материалом битумная черепица


битумная черепица Найчастіше в даху з кровельным материалом битумная черепица використовується дерев'яний брус хвойних порід. Останнім часом з'явилися численні пропозиції багатошарових структурованих брусів. Йдеться насамперед про склеєному брусі. Також часто зустрічаються в покрівлях під кровельным материалом битумная черепица комбінація дерев'яних і металевих силових елементів. Металеві елементи виглядають у вигляді швелера, куточка і іншого виду сталевих матеріалів з стандартного сортаменту.

Крім того, часто зустрічаються ферми, зроблені з плити OSB 3. При цьому утворюються таври і двотаври зі смуг плити ОСБ-3 високою міцністю. При цьому плита розташовується різноспрямовано. Такого роду ферми для даху під кровельный материал битумная черепица мають значної деформаційної стійкістю та суттєвої стійкістю до грибкових та бактеріологічними поразок. З цього битумная черепица найчастіше може бути змонтована на настилі із плити ОСБ-3, а також закріплена на фермах, що утворюють кроквяну систему також виконаних з плити ОСБ-3.
Тому, що в дахах з кровельным материалом битумная черепица листяні породи деревини практично не застосовуються. Це пов'язано з тим, що такого роду деревина має незначний опір до деформації і вигинів.

Застосування деревини в дахах з кровельным материалом битумная черепица


битумная черепица Дуже часто в тих випадках, коли укладається битумная черепица, в якості несучої конструкції в даху котеджу застосовується деревина. Це обумовлено невисокою ціною і широкою доступністю матеріалів. Битумная черепица ефективно згладжує і приховує можливе спотворення конструкції покрівлі різного роду кривизну і деформації. Тому поєднання гнучкої черепиці та дерев'яних несучих конструкції вважається найбільш зручним в Україні та Російській Федерації. Більше того деревина добре підходить для спорудження даху з м'якою черепицею з тієї причини, що вона легко обробляється і легко підганяється на місці монтажу даху.

До того ж деревина добре поєднується з кровельным материалом битумная черепица з урахуванням того аргументу, що дах під гнучкою черепицею створює найбільший затишок і екологічність мансардних приміщень. Крім того, дуже просто і зручно проводити встановлення мансардних вікон в дерев'яні несучі конструкції даху. Цікаво зауважити, що битумная черепица зводить до мінімуму температурні деформації даху. До того ж сама по собі деревина добре чинить опір силам, які розтягують, стискають або скручують несучі конструкції даху. Таким чином хороші властивості материала битумная черепица доповнюються настільки ж хорошими властивостями деревини, що в сукупності дає прекрасні характеристики даху під м'якою черепицею.

Важливим є гарний опір дерев'яних конструкцій стиску в поперечному напрямку, тобто поперек волокон. Також деревина може сколюватися вздовж волокон. Це властивість незамінне при підгонці і обробці ферм з дерева. За вимогами до деревини у разі використання в даху з кровельным материалом битумная черепица - це відсутність явних дефектів. Зауважимо, що в даху під гнучкою черепицею значну роль відіграє вологість деревини, особливо на початковому етапі. Після того як дах з кровельным материалом битумная черепица була зібрана, відбувається підсихання несучих конструкцій. У цей період життєвого циклу з кровельным материалом битумная черепица можуть відбувається усадочні деформації.

Дерев'яні клейні конструкції для даху з кровельным материалом битумная черепица


битумная черепица Приблизно 25% покрівельних конструкцій котеджів сьогодні виконується з так званих ДКК - дерев'яних Клейн конструкцій для материала битумная черепица. Ці конструкції будуються з декількох шарів пиломатеріалів.

Їх називають ланелі. Складові елементи склеєні між собою так, щоб волокна шарів були різноспрямовані. Також домагаються того, що частина волокон повинна бути паралельна один одному.

Завдяки таким технологічним витончення вдається домогтися стабільності лінійних розмірів всієї кроквяної конструкції даху з кровельным материалом битумная черепица. З ДКК в даху під кровельный материал битумная черепица виробляються всі несучі конструкції. Особливо зручний такий технологічний підхід для створення масивних і особливо довгих конструкцій даху з м'якою черепицею. Для виробництва ДКК прийняті такі стандарти комплектуючих елементів: довжина ланелей повинна бути більше двох метрів, їх ширина повинна перевищувати 100-250 мм. Товщина знаходиться в діапазоні від 3 до 40 мм.


Комплектуючі ланелі для конструкції під кровельный материал битумная черепица найбільшої ширини застосовуються для виробництва прямолінійних конструкцій, а також елементів з радіусом більше 6 мм. Для інших конструкцій слід виконати вимогу: товщина ланелі не повинна бути більше співвідношення 1 до 150 радіуса кривизни. Конструкції даху з кровельным материалом битумная черепица, вироблені з клеєних пиломатеріалів, набувають лінійні розміри більшої стійкості. Можна сміливо стверджувати, що деформація даху зменшується більш ніж в два рази. Це особливо важливо в тих випадках, коли в мансарду передбачається установка мансардних вікон. Важливість цього питання обгрунтовується тим, що мансардні вікна встановлюються в безпосередній близькості до кроквяних ніг. Таким чином, утворюється лише невеликий зазор між рамою дерев'яного або пластикового мансардного вікна і кроквяної ногою.

битумная черепица У тих випадках, коли відбувається усадка будинку або ж деформація в слідстві температурних коливань самої кроквяної частини даху з материала битумная черепица, кроквяні ноги небезпечно наближаються до рами мансардного вікна.

При цьому потрібно враховувати, що простір між рамою і кроквою заповнений утеплювачем. Таким чином, кроквяні конструкції, змінюючи свої лінійні розміри, неминуче чинять тиск на мансардні вікна. Це може привести до деформації рами мансардного вікна, а також зміни геометрії і траєкторії руху стулки мансардного вікна. Таким чином, стабільність розмірів конструкції даху під кровельным материалом битумная черепица життєво важлива для мансардних вікон. Навіть мансардні вікна Fakro, оснащені посиленням із сталевих профілів, не завжди може витримати тиск кроквяної частини. Варто звернути увагу на те, що мансардні вікна Fakro встановлюються на відстані більше 2 см від крокв, тобто дистанція між кроквяної ногою і рамою мансардного вікна повинна бути більше 2 см.

Потрібно знати, що Клейне деревні матеріали виробляються фабрично. Крокви і ферми заводської готовності володіють кращими властивостями для експлуатації даху з кровельным материалом битумная черепица. Основні технологічні процеси - це розпилювання, сушка, просочування, нанесення клею, складання елементів форми, пресування, витримка на полімеризацію конструкції. Битумная черепица виглядає дуже гармонійно на даху, яка побудована з таких конструкцій з огляду на те, що зникає таке явище як деформація, спотворення форми настилу під кровельный материал битумная черепица, а також сходинки в настилі гнучкої черепиці.

Цікаво знати, що ферми з Клейном бруса дахи з кровельным материалом битумная черепица володіють більшою міцністю, ніж крокви і вся силова система даху з традиційної деревини. Це призводить до того, що зменшується вага кроквяної системи, відповідно і вагу всього даху цілком. Битумная черепица ідеально вкладається на настил, закріплений до такої силової системі даху. Слід звернути увагу на те, що стійкість ферм із ДКК збільшується ще й завдяки тому, що ланелі, які входять до складу конструкції, вибраковуються на різні дефекти. Таким чином кроквяна частина даху з кровельным материалом битумная черепица стає набагато більш якісною. Геть відсутня будь-які приховані дефекти. З цієї причини битумная черепица може викладатися на різні форми даху, навіть найскладніші з ризикованими з точки зору стабільності зв'язками.

битумная черепица Цікаво знати, що текстура поверхні ДКК має набагато кращими декоративними та естетичними властивостями. У деяких випадках має намір архітектурні рішення приймаються так, щоб залишити видними силові конструкції даху з кровельным материалом битумная черепица, досягаючи таким чином особливих характеристик інтер'єру. Такі конструкції чудово виглядають в системі з мансардними вікнами. Виходить, що мансардні вікна прекрасно вписуються в екстер'єр будівлі та гармонуючи з кровельным материалом битумная черепица. При цьому вони пов'язані з несучими конструкціями усередині, утворюючи природний екстер'єр мансардних приміщень. Крім того, в фермах та інших вузлах ДКК дахи з материала битумная черепица геть відсутня внутрішня напруга. Це є гарантією того, що бруси збережуть свою цілісність. Таким чином вдається уникнути розтріскування кроквяної системи даху з кровельным материалом битумная черепица.

Якість ланелей гарантовано тим, що сортування деревини відбувається автоматично, тобто складна комп'ютерна система сортує компоненти майбутньої несучої конструкції даху з кровельным материалом битумная черепица. При цьому обладнання виділяє дефектні частини деревини, просто їх випилюючи і зрощування між собою ланелі високої якості. Найчастіше для даху з гнучкою черепицею використовуються тришарові системи, тобто тришаровий брус. Слід враховувати те, що пресування брусів кроквяної частини даху з м'якою черепицею відбувається під високим тиском. Це стало гарантією того, що всі кроквяні елементи мають прекрасну геометрію. У свою чергу ровнота ферм даху, а також зв'язків гарантує ідеальну поверхню настилу під кровельный материал битумная черепица.

битумная черепица Сама ж м'яка покрівля дуже просто і легко, без хвиль і вигинів, а також ступенів, укладається на настил із плити OSB. Битумная черепица на такій поверхні здатна продемонструвати свої найкращі естетичні властивості.

Для склеювання ланелей в бруси застосовуються сучасні екологічні клейові склади. Як правило, це багатокомпонентні клеї, рецептуру яких, подачу нанесення і змішування компонентів контролюється комп'ютером. Завдяки цьому ферми даху з кровельным материалом битумная черепица володіють високою міцністю. Такі технологічні дії впливають на деревину таким чином, що на мікрорівні поліпшується структура. Завдяки цьому підвищується міцність і лінійна стабільність. Відбувається це у зв'язку з тим, що заповнюються мікротріщини, порожнини і пори. Тобто мікроскопічні приховані дефекти усуваються в значній мірі. Так і формується підвищена міцність і підвищена стабільність лінійних розмірів ферм даху з кровельным материалом битумная черепица.

Дах з материала битумная черепица


Все більшої популярності набирає в останні роки крівля з материала битумная черепица, яка має багато назв (битумная черепица, шинглас, м'яка крівля, м'яка черепиця, гнучка черепиця), але всі вони, по суті, означають одне і теж. Битумная черепица відноситься і до штучних покрівельних покриттів, і до м'яких покрівель, оскільки вона ідеально поєднує в собі всі достоїнства і переваги рулонних матеріалів, до яких вона до того ж дуже близька за структурою. Гнучка черепиця являє собою плоский лист невеликих розмірів зі спеціальними вирізами різної форми по одному з країв.

Битумная черепица виготовляється на основі скловолокна, який поєднує в собі природний і модифікований бітумний компаунд, завдяки чому така крівля неймовірно міцна і при цьому в достатній мірі еластична. Битумная черепица - це найбільш прийнятне поєднання ціна-якість. Матеріал, що використовується для її виробництва, тобто модифікований бітум, бездоганно стійко переносить усілякі дії грибків, вологи і залишається в чудовому первісному стані.
Саме тому м'яка крівля знаходиться в безпеці від негативного впливу навколишнього середовища, неймовірно міцна і довговічна, представлена ​​різноманітною гамою кольорів, завдяки верхньому покриттю різнобарвним гранулятом, які мають властивості зберігати відтінок довгі роки без найменших змін, при цьому також надійно захищати покрівлю від дії ультрафіолету, вологи і різних впливів іншого плану. Нижня ж частина черепиці оснащена спеціальним клейким шаром, який покривається силікованою плівкою для збереження клеючих властивостей безпосередньо до моменту використання.

Крівля з материала битумная черепица з легкістю встановлюється на різні типи будинків як нового зразка, так і в разі реконструкції старих будинків, для чого навіть не потрібно видаляти попереднє покриття - просто досить провести деякі роботи з підготовки його для подальшого покриття. М'яка крівля - це ідеальне рішення для різних будинків, тому що зовнішній вигляд такого будинку є гармонійним і просто бездоганним, ідеально вписується в дизайн всього будинку і навколишнього середовища, тому прекрасно виглядає і на заміських спорудах, і в центрі величезного мегаполісу зі своїми витонченими формами, бездоганними рельєфами і різноманітними кольорами.

М'яка черепиця виготовляється з декількох шарів: склохілст в основі матеріалу, далі використовується покращений бітум, зверху м'яка крівля вкривається базальтовим гранулятом, а знизу має морозостійкий бітумно-полімерний шар з самоклеючими характеристиками, і останній штрих - це силіконова плівка на попередній шар з метою захисту властивостей клею. Гнучка черепиця дуже зручна у використанні завдяки своїм маленьким розмірам і невеликій масі, а також неймовірно компактною і зручною упаковці, такі характеристики з легкістю дають можливість провести монтаж материала битумная черепица навіть не професіоналові, а просто звичайному обивателю з запасом основних знань і навичок, і битумная черепица буде виблискувати на вашій крівлі у всій красі. Але якщо ви сумніваєтеся у своїх можливостях, та й так для перестраховки, краще доручити це відповідальне завдання професіонала - спеціалісту - монтажникові.

Ну а в разі невеликого обсягу роботи, повірте, ви впораєтеся й самі, оскільки укладання материала битумная черепица, слідуючи чітко всіх інструкцій та рекомендацій, наведених нижче, суща дрібниця. Технологія укладання материала битумная черепица передбачає температуру зовнішнього середовища від плюс 5 градусів, але в принципі можна і при меншій, але з урахуванням додержання деяким вимогам, як, приміром, зберігання пелюсток черепиці в теплому сухому приміщення безпосередньо перед самою укладанням. Також рекомендується користуватися спеціальними грілками або будівельним феном в процесі роботи, що суттєво допоможе розплавити самоклеючий шар, який зазвичай плавиться під впливом сонячного тепла (саме тому при жаркій погоді можна зберігати упаковки з черепицею безпосередньо під сонцем). Даний шар відповідає за міцне кріплення і герметизацію покрівельного покриття, за цілісність конструкції, так як також скріплює всі її елементи. Також важливо тримати черепицю в теплі у зв'язку з крихкістю бітуму при його замерзанні, а битумная черепица повинна бути гнучкою і еластичною для укладання на крівлі різної форми, або на ковзани або розжолобка.

У холодну пору можна і не укладати покрівлю, а, приміром, провести всі підготовчі роботи (мається на увазі будівництво кроквяної системи, укладання дерев'яного настилу або плити OSB, утеплення, паробар'єр та гідроізоляція), але для цього необхідно використовувати спеціальну конструкцію, яка зможе надійно захистити ваш будинок від опадів і впливу навколишнього середовища іншого плану.

Мається на увазі спеціальна поліетиленова плівка або ж руберойд, якими покривається крівля, а при бажанні і весь будинок (у разі потреби твори ремонтних робіт в інших місцях будівлі). А навесні, як тільки температура досягне позначки в +5 градусів, можна приступити безпосередньо до монтажу материала битумная черепица, самого покрівельного покриття.
Крівля з материала битумная черепица прекрасно поєднується з вікнами для даху. За рахунок хороших характеристик крівельне покриття з материала битумная черепица збереже цілісність на довгі роки. Міцна гідроізоляцією даху створить чудову погоду у Вашому домі.

Битумная черепица ідеально підходить під всі перераховані вище вимоги і є ідеальним рішенням для різних будівель і різноманітних за своїми формами покрівель, забезпечує комфорт і затишок у домі та зовнішню красу конструкції, прекрасно гармонуючи як з усім будинком у цілому, так і з навколишнім середовищем будинок.
При всіх даних характеристиках і можливостях гнучка черепиця пропонується за цілком доступною і сприятливою ціною, так що зі стовідсотковою впевненістю можна заявити про гармонійне співвідношення ціна - якість, за яким битумная черепица проводиться.

Гнучка черепиця практично не має недоліків, причому настільки міцна і проста за своєю конструкцією, що укладання материала битумная черепица може з легкістю здійснюватися звичайним споживачем з невеликим багажем знань, чого абсолютно не можна сказати про покрівельні покриття інших виробників, і при цьому ціна, за якою пропонується битумная черепица, настільки приваблива і доступна, що м'яка крівля дійсно найбільш популярне покриття в сучасному будівництві.

Ціна на кровельный материал битумная черепица так само варіюється в залежності від конкретного виробника, до якого ви вирішили звернутися при виборі крівлі, так як битумная черепица може проводиться з різних матеріалів або ж за різними технологіями. Але при цьому ціна все одно є не високою у порівнянні з тими зручностями і характеристиками, які досягаються з використанням гнучкої крівлі: найвищий рівень еластичності і довговічності, при цьому маючи прекрасний зовнішній вигляд, який прекрасно гармонує із загальним видом будинку й навколишнім ландшафтом, а верхній покрив черепиці надійно захищає покрівлю від всілякого зовнішнього впливу (не страшний ні дощ, ні вітер, ні можливі пошкодження при транспортуванні, зберіганні або ж укладанні материала битумная черепица), зберігаючи всі естетичні характеристики.
У зв'язку з цим ми можемо з упевненістю заявити про відповідність ціна і функціональність, які несе в собі битумная черепица. Ціна також виражає і фінансові витрати на монтаж і зазвичай вказується за 1 кв. м.